Dört Gözlü Balıklar Hakkında İlginç Bilgiler

Url

En çok izlenen Hayvan videolarının yanında izlemeniz için önerdiğimiz Dört Gözlü Balıklar Hakkında İlginç Bilgiler adlı video ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.


Komik hayvanlardan zararlı böcek türlerine varana kadar geniş bir yelpazede izleme seçeneği sunduğumuz videolardan Dört Gözlü Balıklar Hakkında İlginç Bilgiler adlı videoda HD kalitede ve özellikle mobil kullanıcılar için reklamsız seçeneği ile hizmetinizde.

Dört Gözlü Balıklar Hakkında İlginç Bilgiler | İzlesene.com

Açıklama

Yükleyen: Kenan Kesmez
Yüklenme Tarihi: 12 Temmuz 2018 – 11:01

Dört gözlü balıklar hakkında ilginç bilgiler konulu kısa belgeselimiz.
Güney Meksika’dan Güney Amerika’nın kuzeyine kadar olan nehirlerde ve göllerde yaşayan bir balık türü olan Anableps, suyun hem içinde hem de dışında son derece iyi görebilmektedir.
Daha çok “dört gözlü balık” olarak tanınan bu balık türü suyun dışını net olarak görmesinin yanı sıra, havadaki nesnelere bile odaklanabilmektedir.
Dört gözlü denilen balığın gerçekte iki gözü bulunmaktadır. Ancak her göz, her biri kendi odak uzaklığına sahip iki yarım küreden oluşmuştur. Bu, Anablepslerin aynı anda iki farklı görüş özelliğine sahip olabilmelerinin nedenini açıklayan kusursuz bir tasarımdır.
Bu canlıların gözlerini eşsiz yapan özellik, her iki gözlerinde iki göz merceği olması ve aynı anda hem suyun altındaki hem de suyun üstündeki farklı cisimlere odaklanabilmeleridir. Balığa “dört gözlü balık” adı verilmesinin nedeni de budur.

Etiketler:
ilginç bilgiler, Hayvan Videoları

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize erişerek çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detaylı Bilgi

Read more
Etiketler: ,
YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.