Müziksiz İlahiler 2019 – Çağrı Film Müziği The Message Fim Music Maurice Jarre

Url

Allah ve peygamber sevgisini konu edinen ilahiler arasından seçtiğimiz Müziksiz İlahiler 2019 – Çağrı Film Müziği The Message Fim Music Maurice Jarre başlıklı video şimdi sizlerle.


Hemen hemen her dinde var olan ilahiler, Müslümanlar arasında da kendi Allah ve Peygamberlerini övmek ve Allah’a dua etmek için kullandığı bir ibadet türüdür. İlahilerin kutsiyeti muhteviyatında barındırdığı Allah ve peygambere yazılmış olan övgü dolu sözlerden ve yakarışlardan ötürüdür. Küçük çocuklar için dini sevdirmenin en etkili yöntemlerinden olan ilahiler yetişkinler için de duygu yüklü dörtlükler barındırmaktadır. İlahilerin kendilerine has ezgileri vardır ve dörtlüklerden oluşur. İlahi denilince ilk akla gelen Yunus Emre hazretleridir. Yunus Emre kullandığı basit üslubu ile halk arasında son derece popülerdir.

Türk müziğinin en şevk verici, en ruha tesir eden formları Müslümanlığın manevi yorumunun merkezleri olan tekkelerde okunan ve tekke mûsikisi diye tabir edilen türe ait eserlerdir. Daha âşıkâne, daha vecd ü istiğrakla yoğrulmuş bu eserler, zikrullah ayinlerine halâvet ve revnak vermek üzere okunmuş. Bu minvalde biz de tekkelerde okunan musiki formlarını kısa kısa açıklayıp örnekleriyle birlikte zikretmeyi uygun gördük. Müziksiz İlahiler 2019 ve En seçkin müziksiz ilahileri en çok dinlenen ilahileri seçtik. Umarız bu ilahileri beğenirsiniz. Türk Tasavvuf Musikisi ilahi formunda ki eserlerini Türkiye’de en iyi icraa eden kişilerden oluşturulmuş olan listede, gelmiş geçmiş en çok dinlenen ve kaliteli tasavvuf musikisi eserleri yer almaktadır. Gönül ister ki listedeki isimler bir albümde birleştirilsin ve hepsine birer eser okutulsun. Eskimeyen ve unutulmayan tasavvuf musikisi eserlerinin listelendiği bu güzel videoyu izlemenizi tavsiye ederiz. Türkiye’de en çok dinlenen ilahiler listesi olarak sıralı bir şekildedir. Sizler için en güzel müziksiz ilahileri ve en güzel çalgısız ilahileri derledik burada inşallah beğenirsiniz. Kanalımıza abone olmayı unutmayın değerli tasavvuf musikisi dostları.

Read more
Etiketler: ,
YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.