Yemen İllerinde Veysel Karani # ( İbrahim Aldıç ) En Güzel ilahiler

Url

Allah ve peygamber sevgisini konu edinen ilahiler arasından seçtiğimiz Yemen İllerinde Veysel Karani # ( İbrahim Aldıç ) En Güzel ilahiler başlıklı video şimdi sizlerle.


Hemen hemen her dinde var olan ilahiler, Müslümanlar arasında da kendi Allah ve Peygamberlerini övmek ve Allah’a dua etmek için kullandığı bir ibadet türüdür. İlahilerin kutsiyeti muhteviyatında barındırdığı Allah ve peygambere yazılmış olan övgü dolu sözlerden ve yakarışlardan ötürüdür. Küçük çocuklar için dini sevdirmenin en etkili yöntemlerinden olan ilahiler yetişkinler için de duygu yüklü dörtlükler barındırmaktadır. İlahilerin kendilerine has ezgileri vardır ve dörtlüklerden oluşur. İlahi denilince ilk akla gelen Yunus Emre hazretleridir. Yunus Emre kullandığı basit üslubu ile halk arasında son derece popülerdir.

Resul-ü ekremin kıymetli yâriYemen ellerinde Veysel KaraniSöylemez yalanı yemez haramıYemen ellerinde Veysel KaraniSeher vakti kalkıp yola giderdiMevla’nın ismini çok zikrederdiDeveleri bir akçaya güderdiYemen ellerinde Veysel KaraniElinde asası hurma dalındanSırtında hırkası deve yünündenHiç kötü söz çıkmaz dilindenYemen ellerinde Veysel KaraniAnasından izin aldı durmadıMekke’ye geldi mescide varmadıEve geldi Resulü bulamadıYemen ellerinde Veysel KaraniÜveys der mescide gideydimO Resulün cemalini göreydimAyağın tozuna yüzüm süreydimYemen ellerinde Veysel KaraniSmule ile yapıldı – https://www.smule.com

Read more
Etiketler: ,
YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.